جمعه, 3 فروردين 1397 جستجو:           |    
رو عنوان : مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل:
عنوان : ۷۴ درصد از حوادث امداد و نجات در اردبیل مربوط به آسانسور است
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ 

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل گفت: در هشت‌ماهه نخست سال جاری ۷۴.۲۶ درصد از حوادث امداد و نجات مربوط به گیر کردن در آسانسور است .

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردبیل، محمدرضا یعقوبی تصریح کرد: اغلب ساختمان‌های بلندمرتبه با مشکل آسانسورهای غیراستاندارد مواجه هستند که موجب می‌شود آتش‌نشانی تماس‌های متعددی برای عملیات امداد و نجات به دلیل گیر کردن افراد در آسانسور داشته باشد .

وی افزود: از پنج ایستگاه آتش‌نشانی در هشت‌ماهه نخست سال جاری در چهار ایستگاه برای عملیات امداد و نجات آسانسور مأموران اعزام شده‌اند که شامل ۱۸ عملیات در ایستگاه اول، ۳۸ عملیات در ایستگاه دوم، ۱۰ عملیات در ایستگاه سوم و ۳۵ عملیات در ایستگاه چهارم است .

به گفته مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل از مجموع ۱۳۶ عملیات امداد و نجات ۱۰۱ مورد مربوط به گیر کردن افراد در آسانسور است .

یعقوبی تصریح کرد: بعد از آسانسور ۵.۱۵ درصد از حوادث ناشی از بی‌احتیاطی، ۴.۴۱ درصد واژگون شدن خودرو، ۲.۲۱ درصد نشت گاز شهری، ۲.۲۱ درصد نشت گاز مایع و ۱۱.۷۶ درصد سایر حوادث را شامل می‌شود .

وی تأکید کرد: در این مدت به منظور انجام عملیات امداد و نجات ۱۳۶ خودرو و ۳۲۶ مأمور آتش‌نشانی اعزام شده  و به ۱۴۲ مصدوم امدادرسانی شده است .

انتهای پیام./نمایش تعداد بازدیدها : 415

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اردبیل

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8