کلنگ زنی پروژه های عمرانی شهر اردبیل ظرف یک ماه آینده
کلنگ زنی پروژه های عمرانی شهر اردبیل ظرف یک ماه آینده
رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: در سفری که مسئولان قرارگاه خاتم الانبیا طی یک‌ماه آینده به اردبیل خواهند داشت شاهد کلنگ زنی پروژه های عمرانی در قالب تفاهم نامه با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در شهر خواهیم شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اردبیل، سید کاظم موسوی در جلسه مشترک با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اردبیل و شهردار اردبیل که امروز در عمارت شهرداری اردبیل برگزار شد،تصریح کرد: تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های شهری اردبیل در قالب تفاهم نامه با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اقدامی مبارک و ماندگار در حوزه عمران شهری، توسعه گردشگری،توسعه حمل و نقل عمومی و غیره خواهد بود تا شهری بنام اردبیل به معنای واقعی بسازیم.
وی گفت: امیدواریم با عقد این تفاهم نامه و اجرای آن که برای توسعه زیرساخت های شهری از جمله تقاطع های غیر همسطح و تراموا در نظر گرفته شده است گوشه ای از مشکلات عمرانی شهر اردبیل مرتفع شده و حداقل خواسته و مطالبه مردم شهر اردبیل تحقق یابد.
نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، شهردار اردبیل را نیرویی سرامد در عمران و توسعه مرکز استان و بازوی قوی برای مسئولان استان دانست و افزود: در سفری که مسئولان قرارگاه خاتم الانبیا طی یک‌ماه آینده به اردبیل خواهند داشت شاهد کلنگ زنی پروژه هایی در شهر خواهیم شد.
وی ادامه داد: در خصوص پروژه تراموا ضروری است زمان شروع و  ابعاد پروژه  مشخص شود چرا که تراموا  پروژه ای وسیع است و اجرای آن زحمتهایی اعم از اختلال در رفت وآمد شهروندان اردبیل و مسدودی خیابانها دارد که زمان معکوس  و بررسی  دقیق و کارشناسی لازمه اجرای این طرح است.
سردار اشجع فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اردبیل نیز در این دیدار با بیان اینکه در حال حاضر  طرح تراموا فقط در استان اصفهان در حال اجرا است، گفت: با اراده ای که مسئولان استانی،نمایندگان و شهردار اردبیل دارند قطعا  شهر اردبیل دومین شهری خواهد بود که این پروژه در آن اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه تراموا پروژه بسیار عظیم در طول تاریخ استان اردبیل است و قابل قیاس با هیچ پروژه عمرانی دیگر نیست، افزود: باید خودمان را برای اجرای این طرح آماده کنیم که مسلم است بار سنگین این پروژه بر عهده شهرداری خواهد بود.
سردار اشجع ادامه داد: پیشنهاد میکنیم تفاهم نامه تراموا جدا از سایر پروژه های عمرانی شود تا زودتر به نتیجه برسیم .
 
پیش نویس تفاهم نامه با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در حال بررسی است
شهردار اردبیل نیز در این جلسه با تقدیر از مسئولان استانی در پیگیری تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی شهر اردبیل گفت: پیش نویس عقد تفاهم‌نامه با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در حال بررسی و نوشتن است تا این تفاهم نامه در دوبخش پروژه های عمرانی شهری و توسعه حمل و نقل عمومی منعقد شود.
وی گفت: پروژه تراموا با توجه به اینکه یکسری استاندارها، کریدورها و خطوط لازم‌ و اقدامات فنی دارد باید بصورت اصولی، علمی و دقیق بررسی شود.
لطف اللهیان ادامه داد: شهر اردبیل دارای طرح جامع ترافیک است و طرحهای توسعه حمل و نقل عمومی صرفا در شهرهایی قابل اجرا است که دارای طرح جامع ترافیک باشند که خوشبختانه  اردبیل این زیرساخت را دارد.
  شهردار اردبیل همچنین بیان کرد: اینکه تراموا در کدام نقطه از شهر اجرا شده و تا در توسعه حمل ونقل عمومی و کاهش ترافیک موثر  واقع شده شهروندان بیشترین بهره برداری را کنند، در کمیسیون های مختلف شورای شهر از جمله کمیسیون‌ترافیک، عمران، شهرسازی مطرح شده تا بعد از تهیه پیش نویس این تفاهم نامه در حضور مقامات استانی مبادله شده و بالافاصله عملیات اجرایی آن شروع شود.
 
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
منبع پورتال اصلی
تعداد بازدید : ۲۶۱۸

گزارش

تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۴۷ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۵۴۵۶۲۵ نفر
بازدید امروز ۸۶۱۵
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۴۱۴ نفر
کلیه حقوق این پرتال برای شهرداری اردبیل محفوظ میباشد