افزایش دو برابری اعتبارات عمرانی در اردبیل
افزایش دو برابری اعتبارات عمرانی در اردبیل
افزایش دو برابری اعتبارات عمرانی در اردبیل
شهردار اردبیل گفت:با تزریق اعتبارات دولتی در سالجاری منابع عمران شهری تا دو برابر افزایش یافته تا شاهد اجرا و تکمیل پروژه‌های متعدد باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اردبیل، حمید لطف‌اللهیان در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل که با حضور نمایندگان مجلس برگزار شد، اظهار کرد: اهتمام نمایندگان اردبیل در مجلس در حمایت و تقویت پروژه های عمران شهری مشهود است و در این مدت کوتاه هر سه نماینده با جدیت پیگیری‌های لازم را در این حوزه انجام دادند.
وی با قدردانی از این حمایت‌ها و پیگیری‌های جدی خاطرنشان کرد: با دسته‌بندی و ارزیابی طرح‌های اولویت‌دار شهرداری نیز تلاش می‌کند تا به این حسن نیت و همکاری منتخبین مجلس یازدهم پاسخی مثبت دهد که به یقین با جذب این اعتبارات از فصل کاری بهترین استفاده را خواهیم کرد تا طرح‌ها و پروژه‌ها به سرانجام برسد.
شهردار اردبیل خروجی این کارها را افزایش رضایتمندی مردم در بهبود زندگی و رفاه شهروندان دانست و بیان کرد: در دو هفته اخیر نشست‌های متعددی را با مسئولان کشوری انجام دادیم تا چندین پروژه عمران شهری به ویژه پل قدس به سرانجام برسد.
لطف‌اللهیان به روند احداث پل قدس از سال 95 اشاره کرد و گفت: در آن مقطع اعتبار عمرانی شهرداری اردبیل 100 میلیارد تومان بود که نیمی از این منابع برای احداث پل قدس اختصاص یافته بود تا به سرعت این پروژه جمع‌بندی شود.
وی ادامه داد: فاز اول پل قدس در سال 96 به سرانجام رسید اما در دو سال گذشته با افزایش قیمت رخ داده در خرید تجهیزات و امکانات مورد نیاز این پروژه به مشکل مالی برخورد تا اخیرا 45 میلیارد تومان برای این پروژه تزریق شد.
شهردار اردبیل تصریح کرد: در کنار تامین این اعتبار به شکل اوراق یک و دو ساله انتظار می‌رود 36 میلیارد تومان نیز از محل سفر رئیس جمهور اختصاص یابد تا با 81 میلیارد تومان بخش عظیمی از این پروژه به سرانجام برسد.
لطف‌اللهیان اظهار کرد: اهمیت این پروژه به حدی است که در سال‌های گذشته نیمی از اعتبارات عمرانی شهرداری به احداث و تکمیل پل قدس اختصاص یافت و قطعا با تامین منابع دولتی پروژه تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
شهرداری ریالی از ماده 23 دریافت نکرده است
شهردار اردبیل به تعیین تکلیف باغ شریعت و پادگان ارتش نیز اشاره و خاطرنشان کرد: امیدواریم با حداکثر حفظ شرایط موجود و کاربری‌های عمومی این دو مکان به شهرداری واگذار شود تا طرح‌های متعدد در این دو محل عملیاتی شود.
لطف‌اللهیان از امضای تفاهمنامه با قرارگاه خاتم‌الانبیاء با هدف تامین 500 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های عمران شهری گفت: با تصویب نهایی شورای شهر تا دو هفته آینده انعقاد تفاهمنامه بین شهرداری و قرارگاه خاتم‌الانبیاء در اردبیل انجام خواهد شد.
وی بودجه امسال شهرداری را 580 میلیارد تومان و منابع تزریقی دولتی را نیز به همراه 500 میلیارد تومان سهم قرارگاه خاتم‌الانبیاء یادآور شد و بیان کرد: امسال تا دو برابر سال‌های گذشته اعتبارات عمران شهری افزایش یافته و ما قادر به تکمیل بسیاری از طرح‌ها و پروژه‌ها خواهیم بود.
لطف‌اللهیان در مورد سکونتگاه‌های غیررسمی و بهسازی بافت فرسوده گفت: شهرداری تا 80 درصد در صدور پروانه و عوارض در این مناطق تخفیف می‌دهد تا ساخت و ساز به شکل ایمن در این مناطق اتفاق بیفتد.
وی افزود: امیدواریم در مقابل این تخفیف بی‌سابقه از طرق منابع دولتی شهرداری‌ها مورد حمایت قرار گیرند تا در این اوضاع سخت اقتصادی مجموعه شهرداری با مشکلات و تنگناهای مالی روبرو نشوند.
شهردار اردبیل در پایان تصریح کرد: از محل ماده 23 هیچ مبلغی نصیب شهرداری نمی‌شود که امیدواریم با پیگیری نمایندگان اردبیل در مجلس شهرداری‌ها نیز از این محل منتفع شوند.
انتهای پیام/
 
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
منبع پورتال اصلی
تعداد بازدید : ۳۰۴۱

گزارش

تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۳۸ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۵۴۵۵۹۸ نفر
بازدید امروز ۸۵۸۸
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۴۰۵ نفر
کلیه حقوق این پرتال برای شهرداری اردبیل محفوظ میباشد